Cud na drzewie
Dodane przez religioznawca dnia 19/09/2010
W kanadyjskim Toronto, w położonym w podmiejskiej dzielnicy Scarborough przydomowym ogrodzie Eulalee Hamilton, wyrosła na drzewie sprawiająca cuda forma przypominająca figurę Marii Dziewicy.

Czytaj dalej...

Rozszerzona zawartość newsa
Cud na drzewie

W kanadyjskim Toronto, w położonym w podmiejskiej dzielnicy Scarborough przydomowym ogrodzie Eulalee Hamilton, wyrosła na drzewie sprawiająca cuda forma przypominająca figurę Marii Dziewicy. Poinformował o tym świat - za pośrednictwem lokalnej gazety Toronto Sun - Christopher Moreau, sąsiad pani Hamilton.

47-letni Moreau oświadczył, że narośl na drzewie ma cudowne właściwości. To, wg. niego, znak od Matki Boskiej, a dowodem nadprzyrodzonej interewencji ma być wylecznie teściowej pana Moreau z choroby nowotworowej. 

- Ktoś powiedział mi, że Dziewica Maria pojawiła się na drzewie. Obejrzałem to i doszedłem do wniosku, że w ten sposób Matka Boska błogosławi ludziom - wyjaśnia Moreau. - Zaprowadziłem tam moją teściową, a ona bardzo silnie to przeżyła. Czuła jakąś moc, krzyczała. A po kilku tygodniach okazało się, że wyzdrowiała.

Wg. właścicielki drzewa, Eulalee Hamilton, dziwna forma utworzyła się w miejscu, gdzie rok wcześniej obcięto stary konar. 

- Nie miałam nic przeciwko temu, że coś, co wyrosło na moim drzewie, uszczęśliwia wielu ludzi, dopóki nie zaczęło ich przychodzić tylu, że zadeptali mój ogród - twierdzi pani Hamilton. - To przecież zwyczajna narośl, żaden cud.

O nadrzewnej Marii Dziewicy stało się głośno, więc w tej sprawie wypowiedział się też rzecznik miejscowej archidiecezji oświadczając, że Kościół katolicki nie bada prawdziwości tego rodzaju, ujmując w cudzysłów, objawień. Wg. rzecznika, w ciągu minionego stulecia odnotowano setki podobnych przypadków, lecz ani jeden z nich nie przetrwał próby czasu.