Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Czerwiec 16, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Trwa postępowanie w sprawie "dowodu" na istnienie Jezusa
Chrześcijaństwo
Trwa postępowanie w sprawie "dowodu" na istnienie Jezusa

Czy relikwia
, która przez niektórych uznawana jest za jeden z dowodów na istnienie Jezusa jest w rzeczywistości falsyfikatem? W Izraelu na wokandę wraca sprawa skrzynki, na której wygrawerowany został napis „Jakub, syn Józefa, brat Jezusa” stanowiący zdaniem niektórych niezaprzeczalny dowód na istnienie Chrystusa.

W sprawie prowadzonej przeciwko Odedowi Golanowi, który jest właścicielem ossuarium i handlarzem antykami, pojawiły się nowe zeznania. Naukowiec z Uniwersytetu Tel Awiwu powiedział przed sądem, że Oded Golan mógł sfabrykować relikwię poprzez samodzielne wygrawerowanie na skrzynce napisu „Jakub, syn Józefa, brat Jezusa” oraz dodanie do niego patyny, która sprawić miała wrażenie, że naczynie pochodzi sprzed 2 tysięcy lat. Archeolog Yuval Goren powiedział, że patyna zawarta na badanym przedmiocie zawiera morskie mikroskamieniałości, i że krystalizuje się w nienaturalnie wysokich temperaturach. Oba te czynniki mają wskazywać na to, że nalot potwierdzający autentyczność urny mógł zostać spreparowany. – poinformował serwis "New Scientist".


To już kolejny zwrot w sprawie, która toczy się od 5 lat. Już kilka lat temu przed sądem zeznawali specjaliści, których oskarżono o sfałszowanie napisu i zakłamywanie historii. Sceptycy sugerowali wtedy, że sama skrzynka i owszem - może mieć 2000 lat, jednak wykuty na niej napis został dodany w późniejszym okresie. Wraz z pojawieniem się takich opinii władze Izraela wszczęły postępowanie, w efekcie którego postawiono w stan oskarżenia kilka osób podejrzewanych wcześniej o dokonanie fałszerstw. Sąd korzystając wówczas z niezależnych ekspertyz miał jednak spore wątpliwości dotyczących zasadności oskarżenia. W 2008 r. wydawało się, że sądowa batalia o niezwykły przedmiot ma się ku końcowi. Najbardziej wiarygodnym dowodem na autentyczność urny miała być wówczas właśnie patyna, której wiek jest obecnie poddawany wątpliwości.

Komentarze
eklintu5 dnia 17/05/2011
hah, jako katolikowi fajnie mi jest, że dowiaduję się, że antykościelna cegiełka (wszak prawie nikt nie pamięta, że "brat" może oznaczac kuzyna wedle tamtej terminologii - więc wiele osób wierzy, że Kościół ukrywa, że Jezus miała brata/ci ) jest podejrzewana o bycie falsyfikatem (a właściwie napisa, bo cegiełka sama w sobie nie) smiley
mammarzenie dnia 30/05/2011
<a href="https://sites.google.com/site/podajdalejj/">Jeżeli nie jesteś Aniołem nie klikaj na ten napis!!!!</a>
mammarzenie dnia 30/05/2011
Jeżeli nie jesteś Aniołem nie klikaj na ten napis!!!!
czp8 dnia 31/05/2012
Werdykt sądu: Nie ma dowodów na fałszerstwo zabytków! (Sprawa ossuarium Jakuba) http://archeologiabiblijna.wordpress.com/2012/03/15/werdykt-sadu-nie-ma-dowodow-na-falszerstwo-zabytkow/
czp8 dnia 31/05/2012
Czy Maria rzeczywiście była dziewicą aż do narodzenia Jezusa?
W Łukasza 1:26-31 (Kowalski) czytamy, że anioł Gabriel przyniósł następującą nowinę dziewicy imieniem Maria: rOto poczniesz i porodzisz Syna, i dasz mu imię Jezusr1;. W wersecie 34 czytamy: rA Maryja rzekła do anioła: r18;Jakże się to stanie, skoro męża nie znam [rnie znam współżycia z mężemr1;, BT, wyd. I; rnie współżyję z mężczyznąr1;, NŚ]?r17;r1; W Mateusza 1:22-25 (Dąbrowski z łaciny) dodano: rA to wszystko stało się, aby się wypełniło, co jest powiedziane od Pana przez Proroka mówiącego: Oto Panna pocznie i porodzi syna, i nazwą imię Jego Emanuel, co się wykłada: Bóg z nami. A Józef powstawszy ze snu uczynił, jako mu rozkazał anioł Pański, i przyjął żonę swoją. I nie poznał jej [rnie obcował z niąr1;, Bw; rnie współżył z niąr1;, Wp], aż porodziła syna swego pierworodnego, i nazwał imię jego Jezusr1;.
Czy to jest rozsądne? Dla Stwórcy ludzkich narządów rozrodczych doprowadzenie w sposób nadprzyrodzony do zapłodnienia komórki jajowej w łonie Marii na pewno nie było niemożliwe. Jehowa cudownie przeniósł siłę życiową i wzór osobowości swego pierworodnego niebiańskiego Syna do łona Marii. Za pomocą swej czynnej siły, swego świętego ducha, czuwał nad rozwojem dziecka w łonie Marii, dzięki czemu narodził się człowiek doskonały (Łuk. 1:35; Jana 17:5).
czp8 dnia 31/05/2012
Czy Maria na zawsze pozostała dziewicą?
Mat. 13:53-56 (Kowalski): rGdy Jezus ukończył tę przypowieść, odszedł stamtąd. Przybył do swego rodzinnego miasta i nauczał w tamtejszej synagodze. Zdumieni ludzie pytali: r18;Skąd bierze mu się ta mądrość i moc czynienia cudów? Czyż nie jest on synem cieśli? A matce jego czyż nie jest na imię Maryja? A braciom [gr. adelfoí] jego: Jakub, Józef, Szymon i Juda? Czyż wszystkie siostry [adelfaí] jego nie są tu, między nami?r17;r1; (Czy na podstawie tego tekstu można dojść do wniosku, że Jezus był jedynym dzieckiem Marii, czy raczej że miała ona jeszcze innych synów oraz córki?)
W New Catholic Encyclopedia (1967, t. 9, s. 337) przyznano, że jeśli chodzi o greckie słowa adelfoí i adelfaí, użyte w Mateusza 13:55, 56, to rza czasów ewangelisty oznaczały one w greckojęzycznym świecie rodzonego brata i rodzoną siostrę i tak je rozumiał grecki czytelnik. Na fakt ten zwrócił uwagę pod koniec IV wieku (ok. 380) w nieistniejącej już rozprawie Helwidiusz, żeby przez przypisanie Maryi innych dzieci oprócz Jezusa uczynić ją wzorem dla matek licznych rodzin. Św. Hieronim, kierując się tradycyjną wiarą Kościoła w nieustające dziewictwo Maryi, napisał przeciwko Helwidiuszowi traktat (383 po Chr.) zawierający wyjaśnienie, (...) które do tej pory cieszy się popularnością wśród uczonych katolickichr1;.
Marka 3:31-35 (Wujek 1962): rI przyszła matka jego i bracia, a stojąc przed domem, posłali po niego, wołając go. A rzesza siedziała około niego, i powiedziano mu: Oto matka twoja i bracia twoi są przed domem, szukają cię. I odpowiadając im, rzekł: Kto jest matka moja i bracia moi? A spoglądając na tych, którzy około niego siedzieli, rzekł: Oto matka moja i bracia moi. Albowiem kto by czynił wolę Bożą, ten jest bratem moim i siostrą moją i matkąr1;. (Uwypuklono tu wyraźnie różnicę między rodzonymi braćmi Jezusa, a braćmi duchowymi, czyli jego uczniami. Nikt nie twierdzi, że wypowiedzi Jezusa na temat jego matki nie należy rozumieć dosłownie. Czy wobec tego konsekwentne jest rozumowanie, że jego rodzeni bracia nie byli jego rodzonymi braćmi, tylko kuzynami? Kiedy chodziło o dalszych krewnych, a nie o braci, używano innego greckiego słowa [syggenòn], na przykład w Łukasza 21:16).
enhui dnia 08/06/2012
formal gowns
enhui dnia 17/07/2012
replica watches replica watches
keith dnia 17/07/2012
plus size dresses plus size dresses
keith dnia 24/07/2012
mother of the groom dresses mother of the groom dresses
enhui dnia 24/08/2012
fake watches fake watches
enhui dnia 15/09/2012
plus size lingerie
keith dnia 11/10/2012
ipad 2 accessories ipad 2 accessories
czp8 dnia 06/01/2014
Trumna "brata" Jezusa została zniszczona

Ka­mien­na trum­na wy­ko­na­na z wa­pie­nia, na któ­rej wid­nie­je in­skryp­cja "Jakub, syn Jó­ze­fa, brat Je­zu­sa" jest obiek­tem jed­nej z naj­bar­dziej kon­tro­wer­syj­nych spraw do­mnie­ma­ne­go fał­szer­stwa za­byt­ków i nadal nie zdo­ła­no usta­lić, czy jest au­ten­tycz­na r11; po­da­je news.r03;discovery.r03;com. W usta­le­niu praw­dy z pew­no­ścią nie po­mo­że rów­nież fakt, że in­skryp­cja na ka­mien­nej skrzy­ni zo­sta­ła uszko­dzo­na przez Izra­el­ski Urząd Za­byt­ków. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trumna-brata-jezusa-zostala-zniszczona/nyzck
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

548001 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu