Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Czerwiec 16, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Howard Storm - człowiek, który spotkał się z Jezusem
Chrześcijaństwo
Howard Storm - człowiek, który spotkał się z Jezusem

Wśród konwencjonalnych i mniej czy bardziej ciekawych historii o tym, dlaczego ludzie zmieniają swoje poglądy, natknąć można się na prawdziwy egzotyczny unikat. Takim unikatem jest z pewnością historia urodzonego w 1946 roku Howarda Storma - dziś autora popularnej książki o przeżyciach związanych ze śmiercią kliniczną i bohatera wielu opowieści i artykułów mających udowadniać nam, że obok ciała istnieje też druga bardziej subtelna forma zawarta gdzieś w człowieku.

Wszystko zaczyna się tak - był sobie raz ateista Howard Storm, który pracował jako nauczyciel w jednej z wyższych uczelni o profilu artystycznym w USA. Jak mówi jego biografia, Storm był wrogiem wszelkich religii i osób wierzących... aż do pewnego czasu, kiedy ciężko zachorował i doszło do niego u perforacji jelita. Gdy stanął na progu śmierci miał zaledwie 38 lat.

Działo się to podczas pobytu w Paryżu, gdzie przebywał ze swymi studentami. Po nagłym pogorszeniu stanu zdrowia zabrano go do jednego z większych paryskich szpitali i poinformowano o konieczności natychmiastowej operacji. Niedobory personelu sprawiły, iż operację trzeba było przesunąć, wskutek czego Amerykanin zmuszony był do zmagania się z niewyobrażalnym bólem. Kiedy starał się mentalnie przygotowywać do operacji, stało się coś dziwnego. Wierząc, że umiera, Storm zaczął żegnać się powoli z bliskimi i stracił przytomność. Uznano wówczas, że to jego ostatnie chwile, tymczasem on doświadczył czegoś, co specjaliści nazywają NDE, a u nas znane jest bardziej jako doświadczenia w czasie śmierci klinicznej.

NDE (ang. near death experiences - doświadczenia z pogranicza śmierci) to temat dość delikatny i kontrowersyjny. Po pierwsze, są to doznania pozostawiające u osób, które ich doświadczyły wyraźne ślady w psychice. Najczęstszy przebieg NDE przypomina wyjście poza ciało i podróż przez "tunel" lub "korytarz" na końcu którego czai się tajemnicze światło. Doświadczeniom tym towarzyszyć mogą wizję związane z wspomnieniami, "spotkania" ze zmarłymi krewnymi lub przyjaciółmi a także wizje natury religijnej. Oczywiście nie zawsze są to doświadczenia przyjemne, czego Storm jest najlepszym przykładem. Najciekawszymi bodajże elementami tego zjawiska są przypadki, kiedy to świadkowie widzą z góry to, co dzieje się np. na stole operacyjnym.

Nauka widzi w NDE coś w rodzaju mechanizmu pozwalającego umierającej jednostce pogodzić się ze śmiercią. Wielu ludzi, którzy doświadczyli tego typu przeżyć, a następnie powrócili do świata żywych, nie było już jednak takimi samymi osobami. W wielu przypadkach ich pogląd na życie i jego wartość diametralnie się zmieniał. Tak samo było z panem Stormem.

Kiedy zamknął on oczy czekając na śmierć z daleka od domu zorientował się, że jest jakby poza ciałem. Ponadto jakiś tajemniczy głos wołał jego imię. Wkrótce okazało się, że nie były to jednak anioły ani dobre duchy i w tajemniczym stanie między życiem a śmiercią pan Storm został zaatakowany przez demoniczne siły. Wszystko te traumatyczne doznania dokładnie opisał w swojej książce.

Następnie mężczyzna usłyszał głos wzywający go do modlitwy i wkrótce w myślach postanowił wezwać na pomoc Jezusa. Kolejnym elementem tej nieco przebarwionej opowieści jest spotkanie Storma w świecie astralnym ze "świetlistą istotą", którą uznał za Chrystusa. Następnie, co ciekawe, miał on możliwość przyjrzenia się swojemu życiu i temu, co było w nim złe. Domniemany Jezus, niczym na konferencji prasowej, zapytał potem Storma czy ten ma jakieś pytania.

Jako prawdziwy patriota Storm zapytał, co stanie się z jego krajem, choć trudno uznać, aby było to pierwsze pytanie, jakie przychodzi na myśl osobie zdającej sobie sprawę z tego, że jest martwa. Od nadprzyrodzonej siły dowiedział się on, że Amerykanie to naród wybrany, ale jeśli nie zmienią swego postępowania, czeka ich kara i utrata tego statusu. Oczywiście wymogiem była poprawa zachowania I "duchowy postęp".

W swej książce pt. "My Descent Into Death" opisał on także swe rady dla ludzi, jakie uzyskał w czasie krótkiej wyprawy na przysłowiową drugą stronę. To właśnie ona sprawiła, że stał się znany, a jakiś czas po operacji wrócił do USA, aby szerzyć dobrą nowinę od świetlistych istot. Pamiętać trzeba też, że nie było już Howarda Storma ateisty. W jego zachowaniu i światopoglądzie zaszła tak wielka zmiana, że była tym zaskoczona nawet jego żona. Jego nawrócenie poskutkowało także tym, że został pastorem.

Komentarze
enhui dnia 08/06/2012
wedding guest dresses
enhui dnia 17/07/2012
replica watches replica watches
keith dnia 17/07/2012
cheap prom dresses cheap prom dresses
keith dnia 24/07/2012
evening dresses evening dresses
enhui dnia 24/08/2012
replica watches for sale replica watches for sale
keith dnia 11/10/2012
iphone 5 cases iphone 5 cases
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

548013 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu