Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Czerwiec 16, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Naukowiec sprawdził, czy anioły potrafią latać
Chrześcijaństwo

Naukowiec sprawdził, czy anioły potrafią latać

Profesor Roger Wotton z Uniwersytetu Londyńskiego, jeden z najbardziej znanych i poważanych w środowisku naukowym biologów brytyjskich, dokonał niezwykle ciekawego zestawienia. Naukowiec porównał warunki fizjologiczne wszystkich gatunków zwierząt, które potrafią latać z wizerunkami aniołów, które znamy z dzieł sztuki. Po długich i żmudnych wyliczeniach odkrył, że aniołki, które wiszą na naszych choinkach, nie wzleciały na nie o własnych siłach. Brytyjski profesor doszedł do wniosku, że anioły, których wizerunek znamy z obrazów i innych dzieł sztuki, nie potrafią latać. "Zwykła, powierzchowna obserwacja dzieł sztuki pokazuje, że anioły i cherubiny nie byłyby w stanie wystartować i napędzać swojego lotu. Nawet, jeśli leciałyby lotem ślizgowym, musiałyby startować z olbrzymią prędkością. Wówczas jednak, skrzydła nie byłyby im do niczego potrzebne, mogłyby jedynie przeszkadzać." - mówi profesor Wotton w wywiadzie udzielonym dla The Daily Telegraph. "Anioł widoczny na obrazie Giotta (Angiolo di Bondone - red.) ma wyraźnie sztywne skrzydła. Te nadawałyby się do lotów ślizgowych. Tylko jak możliwe byłoby wówczas składanie, rozkładanie i utrzymanie lotu?" - zapytuje profesor. 

Wszystkie rodzaje aniołów, które znamy z licznych dzieł sztuki, unoszą się w powietrzu i z wysokości patrzą na nas, ludzi. Tak mocne jest ich oddziaływanie na wyobraźnię, iż wielu ludzi jest przekonanych, że anioły rzeczywiście istnieją. Według niedawno przeprowadzonych badań, na grupie trzydziestu sześciu tysięcy dorosłych mieszkańców USA, aż 68 procent osób uznało, że anioły i diabły rzeczywiście istnieją.

Profesor Wotton powołał się w swoich badaniach między innymi na ewolucyjne fakty, które dowodzą, iż skrzydła ptaków pochodzą w prostej linii od przedramion ich przodków. Do lotu przystosowało się całe ciało ptaków - zmniejszyła się m. in. gęstość kości. Tymczasem, jak zauważa profesor, anioły mają ciała normalnych rozmiarów, a niektóre z nich bywają nawet dość pulchne.

Brytyjski profesor wyjaśnił także to, dlaczego tradycyjna, "mitologiczna" wizja aniołów wciąż jest tak popularna: "Wszystko to, w co wierzymy jest dla nas pewnego rodzaju aksjomatem. Dlatego też ufamy w to, że anioły są do nas podobne ale jednocześnie - są kimś znacznie od nas potężniejszym. Są specyficznego rodzaju posłańcami, którzy przenoszą nasze wiadomości prosto w niebiosa. Żeby tam dotrzeć - muszą latać".

Komentarze
Ana dnia 16/10/2010
Bóg istnieje i jest to wyraźnie zapisane w Biblii. A jeśli chodzi o anioły owszem może i nie da się ich zobaczyć lecz z drugiej strony Gabriel ukazał się Maryji przy zwiastowaniu oraz pastuszkom pełniącym trzode. Nie da się zbadać czy lataja z tego co onecnie mi wiadomo napewno nie mają skrzydeł.....ale to już wyższa teologia smiley
PoZdRaWiAm.
camino dnia 01/11/2010
Ten człowiek jest profesorem, a nie zrozumiał jednej rzeczy: aniołowie są istotami duchowymi, nie mającymi ciała, nie potrzebują skrzydeł do latania i nie ograniczają je prawa fizyki. Skrzydła są symbolem ich zdolności szybkiego przemieszczania się, tego, że są posłańcami Boga, a także służą do okazania szacunku wobec Boga (por. Iz 6,2). Jeżeli człowiek widzi anioły to tylko dlatego, że Bóg pozwala je widzieć (jak na przykład Maryja Gabriela).
enhui dnia 08/06/2012
formal gowns
enhui dnia 17/07/2012
fake rolex fake rolex
keith dnia 17/07/2012
cheap prom dresses cheap prom dresses
keith dnia 24/07/2012
mother of the groom dresses mother of the groom dresses
enhui dnia 24/08/2012
replica watch replica watch
enhui dnia 15/09/2012
bikini
keith dnia 11/10/2012
ipad 3 case ipad 3 case
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

547991 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu