Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Czerwiec 16, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Jan od Boga – uzdrawiające medium
Chrześcijaństwo
Jan od Boga – uzdrawiające medium

Od ponad 31 lat mała brazylijska wioska Abadiânia, położona około 100 kilometrów od Brasilii, nieustannie przyciąga nieuleczalnie chorych, terapeutów, lekarzy oraz żarliwych wyznawców wszystkich religii świata. Dzieje się tak za sprawą sześćdziesięciosiedmioletniego João Teixeiry da Faria, uzdrowiciela, który dzięki nawiedzającym go duchom dokonuje widzialnych i niewidzialnych operacji.

Objawienie świętej Rity

João Teixeira da Faria urodził się w 1942 r. w katolickiej rodzinie ubogiego krawca, który chciał, aby syn poszedł w jego ślady. Ten jednak w wieku szesnastu lat opuścił dom w poszukiwaniu pracy. Wędrował przez płaskowyż Mato Grosso, imając się różnych dorywczych zajęć. Pewnego razu w miejscowości Campo Grande ukazała mu się włoska święta, Rita z Cascia. Przykazała, aby udał się do pobliskiego Redeemer Spiritual Center, gdzie już na niego czekają. Kiedy João doszedł do zabudowań centrum, natychmiast został owładnięty przez istotę niematerialną, za sprawą której uzdrowił kilka modlących się tam osób, czego później nie pamiętał. Od tego dnia młodzieniec pielgrzymował od wioski do wioski, użyczając swojego ciała „duchowym lekarzom”, którzy jego rękami dokonywali uzdrowień. Zaczęto nazywać go João de Deus, czyli Jan od Boga.

Początkowo Teixeira był bardzo przestraszony. W swoich żarliwych modlitwach prosił nawet Boga, aby uwolnił go od tak wielkiej odpowiedzialności. Tymczasem jego mediumiczne zdolności pogłębiały się. Obecnie udokumentowano już 42 różne byty (uzdrowicieli duchowych), które poprzez João dokonują widzialnych i niewidzialnych operacji.W 1978 r. Chico Xawier, słynny brazylijski uzdrowiciel i mediumista, przyjaciel Teixeiry, zalecił mu udanie się do małej wioski Abadiânia i założenie tam kliniki. João zrozumiał, że w ten sposób wypełni się jego przeznaczenie. Posłuchał rady i zbudował Casa de Dom Inacio, którego patronem został święty Ignacy Loyola, hiszpański założyciel zakonu jezuitów.

Dom ostatniej nadziei

Abadiânia stała się mekką nie tylko dla nieuleczalnie chorych liczących na cudowne uzdrowienie i terapeutów pragnących za sprawą João Teixeiry zdobyć nowe moce duchowe, ale także dla wielu lekarzy, naukowców oraz osób duchownych. Tym chodziło nie tylko o badania tajemniczego zjawiska, lecz przede wszystkim o zdemaskowanie „bezczelnego oszusta posługującego się boskim imieniem”. Teixeirę wielokrotnie osadzano w brazylijskich więzieniach, gdzie biciem, głodem i torturami wymuszano na nim obciążające go zeznania. Dopiero podczas ostatniego procesu w 2002 r. uznano fenomen jego działalności. Na sali sądowej przeprowadził wówczas jedną ze swoich słynnych operacji. Od tamtej pory władze otoczyły uzdrowiciela dyskretną opieką, a do jego kliniki zaczęli zjeżdżać się incognito wysoko postawieni politycy i urzędnicy państwowi obu Ameryk.

Komentarze
Ana dnia 16/10/2010
To zadne nadnaturalne uzdrowienia, jest statystycznie udowodnione
że jedna trzecia przypadków wyleczenia (włączywszy w to operacje) jest spowodowana efektem placebo, które jest przeciwieństwem medycznej interwencji. To znaczy, że jeśli ktoś weźmie cukrową tabletkę, myśląc, że jest to przepisany mu lek, który ma uleczyć jego przypadłość, to w co trzecim przypadku osoba ta wyzdrowieje.
To naukowo uznany fakt, o którym uczy się w szkołach medycznych, a tak naprawdę wskazuje on na to, że postrzeganie i przekonanie mogą spowodować wyleczenie, które to proces jest przypisany naszemu ciału. Wszyscy zostaliśmy wyposażeni w tę wrodzoną nam umiejętność, która jest nam dana od zarania ewolucji naszego gatunku, ale od wieku sześciu lat nasz umysł zaczyna zmieniać nasze wzorce przekonań o tym kim jesteśmy w otaczającym nas świecie i w przytłaczającej większości przypadków owe uwarunkowania zostają "nadpisane" na nasze wrodzone zdolności.
enhui dnia 08/06/2012
unique wedding dresses
enhui dnia 17/07/2012
fake rolex fake rolex
keith dnia 17/07/2012
cheap simple wedding dresses cheap simple wedding dresses
keith dnia 24/07/2012
wedding gowns wedding gowns
enhui dnia 24/08/2012
fake watches fake watches
enhui dnia 15/09/2012
plus size lingerie
keith dnia 11/10/2012
ipod touch case ipod touch case
Moleba dnia 11/11/2015
Ciekawe informacje.

Dresy Nike
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

547999 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu