Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Kwiecień 21, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
To był cud. Chłopiec wyzdrowiał dzięki boskiej interwencji
Chrześcijaństwo
To był cud. Chłopiec wyzdrowiał dzięki boskiej interwencji

Stolica Apostolska
nie ma wątpliwości - to był cud. W tym wypadku miał on wymiar na tyle spektakularny, że nawet niektóre osoby niewierzące, o ugruntowanym - zdawałoby się - światopoglądzie pochylają się na tym przypadkiem. Nic dziwnego. Zdaniem lekarzy 19-letni dziś Jack Simpson "nie powinien" żyć od przynajmniej 5 lat. Chłopak ma się jednak świetnie i właśnie wybiera się do Rzymu, by podziękować za boską interwencję.

Kiedy Jack miał 8 lat zaczął nagle podupadać na zdrowiu. Medycy szybko zaczęli diagnozować u niego kolejne choroby. W krótkim czasie u chłopca rozpoznano stwardnienie rozsiane, raka, epilepsję oraz utratę funkcji neurologicznych. Jego matka wspomina dziś, że chłopiec z dnia na dzień utracił wszystkie swoje umiejętności i zaczął przypominać nowonarodzone dziecko.


Dramat zaczął się w 1999 r., kiedy Jack upadł w szkole. - poinformował serwis "The Sydney Morning Herald". Na początku jego bliscy myśleli, że Jack uderzył się w głowę i stąd dziwne objawy jak wywracanie oczami czy problemy z ustaniem w miejscu. Lekarze na początku mieli problem ze zdiagnozowaniem jego przypadłości, ale kiedy w końcu powiedzieli, co mu dolega, brzmiało to jak wyrok - stwardnienie rozsiane. Już wtedy chłopak był całkowicie sparaliżowany. Specjaliści dawali mu maksymalnie 5 lat życia. To był jednak dopiero początek gehenny.

Wkrótce u chłopca zdiagnozowano kolejne choroby, w tym ziarnicę złośliwą. Jego matka wspomina, że guzy, które pojawiły się na jego szyi i w pachwinach były wielkości kostek mydła. "Kiedy odwiedziliśmy oddział medycyny nuklearnej, świecił jak choinka. To było bardzo zaawansowane, czwarte stadium ziarnicy złośliwej." - opowiada Sharon Simpson.

Wtedy znajomi rodziny zaczęli odmawiać nowennę za wstawiennictwem Mary MacKillop. Pomimo żarliwych modlitw, na początku stan zdrowia Jacka nie ulegał poprawie. Pewnej nocy w 2000 r. nastąpił jednak punkt zwrotny. Chłopak zaczął czuć się gorzej i miał poważne problemy z oddychaniem. Jego bliscy byli przekonani, że to już koniec i przygotowywali się na jego odejście. Dziecko przetrwało jednak ciężką noc.

O poranku stało się jednak coś niezwykłego. "Objawiła mi się wówczas Mary MacKillop. (...) Od tamtej pory wiedziałam, że nigdy nie byłam sama, a jej siła udzieliła się mnie." - wspomina Sharon Simpson.

Od tamtego czasu zaczęły się dziać rzeczy, których świat medycyny nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć. Stan Jacka zaczął się błyskawicznie poprawiać, a podczas jednej z wizyt w szpitalu dziecięcym w Melbourne, w 2004 r., ordynator oddziału neurologicznego powiedział, że poszczególne choroby ustąpiły.

"Nie ma już stwardnienia rozsianego, nie ma już raka, a epilepsja jest pod kontrolą. Jack ma teraz najwyżej jeden napad w roku." - powiedziała cytowana przez australijski serwis "The Age matka Jacka. Do normy wróciły też wszystkie funkcje poznawcze, a Jack przestał przypominać niemowlaka.

Andrew Kornberg z szpitala dziecięcego w Melbourne po wnikliwym zbadaniu sprawy Jacka nie mógł w kontekście jego powrotu do zdrowia użyć innego słowa niż "cud". "Wyzdrowienie Jacka miało znamiona cudu. Czasami po prostu nie da się tego wyjaśnić." - powiedział Kornberg.

Sprawę przez bardzo długi czas badał też Kościół. Watykan po szczegółowej analizie dokumentacji medycznej, przesłuchaniu świadków i konsultacjach z ekspertami przyznał, że w tym przypadku można mówić o cudzie.

Przypadek Jacka został uwzględniony przez watykańską komisję w procesie kanonizacyjnym Australijki Mary MacKillop.

Komentarze
enhui dnia 08/06/2012
wedding guest dresses
enhui dnia 17/07/2012
replica watches replica watches
keith dnia 17/07/2012
cheap bridal dress cheap bridal dress
keith dnia 24/07/2012
cheap evening dresses cheap evening dresses
enhui dnia 24/08/2012
fake watches fake watches
keith dnia 11/10/2012
ipod touch 4g cases ipod touch 4g cases
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

534086 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu