Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc środa, Kwiecień 21, 2021
Menu Główne
 Strona Główna
 
Forum
 Czat   

 
Redakcja
 
Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Przedziwny krzew
Chrześcijaństwo
Przedziwny krzew

Każde meksykańskie dziecko zna historię objawień Matki Boskiej z Guadalupe, ale nie wszyscy słyszeli o przedziwnym krzewie, który rośnie w klasztorze Świętego Krzyża w Querétaro, ani o tym, że właśnie tam ukazał się święty Jakub, patron Hiszpanii.

Miasto Querétaro zostało założone w XV w. n.e. przez Indian Otomi. 25 lipca 1531 r. miała tu miejsce ważna bitwa pomiędzy wojskami hiszpańskimi a Indianami. W trakcie walk nagle niebo zasnuło się czarnymi chmurami, które całkowicie przykryły słońce. Wówczas przerwano bitwę i zarówno Hiszpanie, jak i Indianie, spojrzeli w niebo. Obie zwaśnione strony ujrzały ten sam niezwykły widok: na tle ciemnych chmur, w miejscu słońca, pojawił się ogromny krzyż, a chwilę później tuż obok niego ukazał się święty Jakub na białym koniu. Hiszpanie byli niezwykle przejęci i wzruszeni, gdyż święty Jakub jest patronem ich kraju. Natomiast dla Indian Otomi był to wyraźny znak, by zaprzestali walk z Hiszpanami i przyjęli wiarę chrześcijańską. Ich dowódca, Conin, przyjął chrzest i to samo nakazał swojemu ludowi.

Indianie wykonali kopię krzyża, który zobaczyli na niebie i ustawili ją na wzgórzu, gdzie odbyła się pamiętna bitwa. Później wybudowano tam małą kapliczkę, a następnie kościółek, który z czasem znacznie rozbudowano. Taka jest legenda powstania zakonu Świętego Krzyża w Querétaro, do którego przyjeżdżali franciszkanie z Hiszpanii, by przez dwa lata przygotowywać się do prowadzenia misji chrystianizacyjnych na nowopodbitych terenach.

Jednym z zakonników, który przybył do Mezoameryki, by nawracać Indian, był Antonio de Márgil de Jesús. Pracował on przez 14 lat w wielu krajach, m.in. w Hondurasie, Salwadorze, Nikaragui, Kostaryce i oczywiście w Meksyku, gdzie nawracał Indian z Dżungli Lacandońskiej. Zakonnik ten był niezwykłym człowiekiem, a słynął głównie z tego, że bardzo szybko chodził i potrafił pieszo pokonywać bardzo duże odległości w nieprawdopodobnie krótkim czasie. Kiedy w 1697 r. przybył do klasztoru Świętego Krzyża, wbił w ziemię w klasztornym ogrodzie swoją laskę, która była jego niezbędnym rekwizytem podczas dalekich wędrówek. Po pewnym czasie z laski zaczęły wyrastać gałęzie, a potem liście i kolce.

Obecnie Querétaro liczy około 800 tysięcy mieszkańców i jest uznawane za jedno z piękniejszych miast środkowego Meksyku. Jest tam czysto, bezpiecznie i dlatego coraz więcej mieszkańców ogromnego miasta Meksyk przenosi się właśnie do malowniczego Querétaro. Będąc w Meksyku, warto tam wstąpić choćby na jeden dzień i na własne oczy zobaczyć krzew z kolcami w kształcie krzyża, przepiękną starówkę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy XVIII-wieczny akwedukt górujący nad panoramą miasta. Przy okazji można też zwiedzić ruiny stolicy Tolteków – Tuli, które oddalone są od Querétaro o 2,5 godziny jazdy.

Idzi w ślady autora artykułu, Anay i napisz swój...

Komentarze
suzuki26 dnia 23/09/2010
Ana, dziękujemy za artykuł. Czekamy na drugi... smiley
enhui dnia 08/06/2012
prom dress stores
enhui dnia 17/07/2012
fake watches fake watches
enhui dnia 24/08/2012
cheap fake watches cheap fake watches
enhui dnia 15/09/2012
bikini
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

534139 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu