Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc Czwartek, Październik 22, 2020
Menu Główne
 Strona Główna

Forum
 Czat   

Redakcja

Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Zobacz Temat
Moja Religia - Forum publiczne | Religie Zachodnie | Chrześcijaństwo
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Codzienne badanie Pism.
Badacz Pism
Użytkownik

Data rejestracji: 26.11.10
Dodane dnia 05/12/2010
"Niedziela 5 grudnia

"Aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią" (Ps. 83:18).

Przed laty pewna katoliczka była wstrząśnięta tragedią, jaka wydarzyła się w jej okolicy. Zwróciła się o pomoc do księdza, ale ten nie chciał z nią nawet rozmawiać.
Podniósłszy więc wzrok ku niebu, pomodliła się do Boga: rNie wiem, kim jesteś (...), ale wiem, że tam mieszkasz. Proszę, pozwól mi się poznać!r1;.
Wkrótce potem odwiedzili ją Świadkowie Jehowy.
Dzięki nim zaznała pocieszenia i zdobyła wiedzę, której poszukiwała. Dowiedziała się między innymi, że Bóg ma imię r12; Jehowa. Było to dla niej bardzo emocjonujące przeżycie.
rA więc tak nazywa się Bóg, którego od dzieciństwa pragnęłam poznać!r1; r12; wyznała. Wiele ludzi doświadczyło czegoś podobnego.
Często pierwszy raz zetknęli się z imieniem Jehowy, czytając w Biblii Psalm 83:18."
Pozdrawiam

(Psalm 33:12) "Szczęśliwy naród, którego Bogiem jest Jehowa, lud, który on sobie wybrał na dziedzictwo".
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Codzienne badanie Pism.
aspherus
Użytkownik

Data rejestracji: 06.12.10
Dodane dnia 06/12/2010
Księga Izajasza 11.15,16 " ... I potrząśnie ręką swoją nad rzeką mocą wiatru swego i rozbije ją na siedem strumieni i będzie można przejsc w sandałach . I powstanie droga dla reszty ludu JEGO ..." Psalm 74.15 " TY rozszczepileś żródło i potok ..." .
Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 13/12/2010
"Poniedziałek 13 grudnia

"Uczyniony jestem w sposób (...) zdumiewający" (Ps. 139:14).

Stwarzając ludzi, Bóg dał im umysł i ciało ze wszystkimi niezbędnymi narządami oraz uzdolnił ich do wykonywania pracy. Człowiek posiada na przykład pochodzącą od Boga cudowną umiejętność mówienia i słuchania, potrafi także pisać i czytać.
Posiadamy też niezwykłe arcydzieło sztuki inżynierskiej r12; wyprostowane ciało.
Jego budowa i zdolność zachowywania równowagi, sprawność fizyczna i zachodzące w nim procesy chemiczne budzą podziw.
Poza tym żadne dokonania naukowców nie mogą się równać ze zdumiewającą siecią połączeń nerwowych, zapewniających funkcjonowanie umysłu i poszczególnych zmysłów.
W gruncie rzeczy to właśnie umysł i zmysły pozwalają ludziom tak wiele osiągnąć.
Ale nawet najlepiej wykształcony i najbardziej utalentowany inżynier nie zdołałby
skonstruować czegoś równie pięknego i użytecznego, jak dziesięć wspaniale zaprojektowanych dźwigni r12; naszych palców u rąk."
Pozdrawiam

(Psalm 33:12) "Szczęśliwy naród, którego Bogiem jest Jehowa, lud, który on sobie wybrał na dziedzictwo".
merkaba
Użytkownik

Data rejestracji: 01.08.10
Dodane dnia 16/12/2010
prawidłowa nazwa to Jahwe
Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 17/12/2010
"Piątek 17 grudnia

"Niegodziwiec (...) będzie zgrzytać zębami i się rozpłynie. Pragnienie niegodziwców zginie" (Ps. 112:10).

Każdy, kto nieustannie sprzeciwia się ludowi Bożemu, już wkrótce r19;rozpłynie sięr17; w swej zazdrości i nienawiści.
Żywione przez takich ludzi pragnienie, by zobaczyć kres naszej działalności, zginie razem z nimi podczas nadchodzącego rwielkiego uciskur1; (Mat. 24:21).
Czy znajdziesz się wśród tych, którzy przeżyją to wspaniałe zwycięstwo?
A jeśli z powodu choroby lub podeszłego wieku umrzesz przed nastaniem końca szatańskiego świata, czy zostaniesz zaliczony do grona rprawychr1;, którzy dostąpią zmartwychwstania?
Czytasz przecież:
(Dzieje 24:15) "i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych".
Odpowiedź może być twierdząca, jeżeli dalej będziesz okazywał wiarę w Jezusową ofiarę okupu i naśladował Jehowę, jak to czynią osoby wyobrażone przez prawego rmężar1; opisanego w Psalmie 112.
Czytasz:
(Efezjan 5:1-2) "Dlatego stańcie się naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane i dalej chodźcie w miłości, jak i Chrystus was umiłował oraz wydał za was samego siebie jako dar ofiarny i ofiarę dla Boga na miłą woń".
Jehowa zadba, żeby pamięć o nich oraz o ich prawych czynach nigdy nie zanikła.
Na wieki wieków będzie o nich pamiętał i darzył ich miłością.
Napisano:
(Psalm 112:3) "Kosztowności i bogactwo są w jego domu, a jego prawość trwa na zawsze".
(Psalm 112:6) "Bo nigdy nim nic nie zachwieje. O prawym będzie się pamiętać po czas niezmierzony".
(Psalm 112:9) "Porozdzielał; dał biednym. Jego prawość trwa na wieki. Róg jego będzie wywyższony w chwale"."
Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 20/12/2010
"Poniedziałek 20 grudnia

"Jehowa bada wszystkie serca i dostrzega każdą skłonność myśli" (1 Kron. 28:9).

Jehowa wie, że ludzie mający właściwe usposobienie będą się do Niego przybliżać i że pomoże im w tym znajomość Jego ujmujących przymiotów. Dlatego zachęca nas, byśmy poznawali Jego wspaniałą osobowość. Jak możemy to robić?
Studiując Jego Słowo i doświadczając w swym życiu błogosławieństw.
(Przysłów 10:22) "Błogosławieństwo Jehowy r12; oto, co wzbogaca, a on nie dodaje do niego żadnej boleści".
(Jana 14:9) "Jezus powiedział do niego: rTyle czasu jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie ujrzał, ujrzał też Ojca. Jakże to mówisz: r18;Pokaż nam Ojcar17;?"
Czy codziennie z docenianiem i modlitwą czytasz Słowo Boże?
Czy dostrzegasz, jaką wartość ma trzymanie się zasad biblijnych?

(Psalm 19:7-11) "Prawo Jehowy jest doskonałe, przywraca duszę.
Przypomnienie od Jehowy jest godne zaufania, niedoświadczonego czyni mądrym.
Rozkazy Jehowy są prostolinijne, radują serce; przykazanie Jehowy jest czyste, rozświetla oczy.
Bojaźń przed Jehową jest czysta, ostoi się na zawsze. Sądownicze rozstrzygnięcia Jehowy są prawdziwe, okazały się na wskroś prawe.
Warto ich bardziej pożądać niż złota r12; niż wiele oczyszczonego złota, a słodsze są niż miód i niż miód płynący z plastrów. I sługa twój jest przez nie ostrzegany; w trzymaniu się ich tkwi wielka nagroda
".

Jeśli tak, to twoja wiara w Jehowę i miłość do Niego będzie się pogłębiać. A On się do ciebie przybliży i niejako będzie szedł z tobą, trzymając cię za rękę.
(Izajasza 42:6) rJa, Jehowa, powołałem cię w prawości i ująłem cię za rękę. I będę cię strzegł, i dam cię jako przymierze ludu, jako światło narodów",
(Jakuba 4:8) "Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, niezdecydowani".
Dowiedzie swej miłości, obficie ci błogosławiąc i zapewniając duchową ochronę na wąskiej drodze prowadzącej do życia.
(Psalm 91:1-2) "Kto mieszka w ukryciu u Najwyższego, znajdzie gościnę w cieniu Wszechmocnego.
Powiem do Jehowy: rTyś schronieniem moim i moją twierdzą, Bogiem moim, w którym chcę pokładać ufnośćr1;
".
(Mateusza 7:13-14) "rWchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują"."
Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 23/12/2010
"Czwartek 23 grudnia

"Zajmie wysokie stanowisko i zostanie wyniesiony oraz bardzo wywyższony" (Izaj. 52:13).

Ze względu na lojalne podporządkowanie się Syna zwierzchnictwu Bożemu i jego wierność w najtrudniejszej próbie Jehowa niezmiernie go wywyższył.
Apostoł Piotr napisał o Jezusie:
rJest on po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, a podporządkowano mu aniołów i władze, i mocer1; (1 Piotra 3:22).
W roku 1914 Jehowa uhonorował Jezusa jeszcze bardziej. Syn Boży został rbardzo wywyższonyr1;, kiedy Ojciec ustanowił go Władcą w mesjańskim Królestwie.
Czytasz:
(Psalm 2:6) "mówiąc: rJa ustanowiłem mego króla na Syjonie, mojej świętej górzer1;."
(Daniela 7:13-14) rPatrzyłem w wizjach nocnych, a oto z obłokami niebios nadchodził ktoś podobny do syna człowieczego; i uzyskał dostęp do Istniejącego od Dni Pradawnych, i przyprowadzono go tuż przed Niego.
I dano mu panowanie i dostojeństwo oraz królestwo
, aby jemu służyły wszystkie ludy, grupy narodowościowe i języki. Panowanie jego to panowanie po czas niezmierzony, które nie przeminie, a jego królestwo nie będzie obrócone wniwecz".

Od tego czasu Chrystus wyruszył rna podbój między swoich nieprzyjaciółr1; (Ps. 110:2). Najpierw pokonał i strącił na ziemię Szatana i demony (Obj. 12:7-12).
Następnie jako Większy Cyrus uwolnił ostatek swoich namaszczonych braci na ziemi z pęt rBabilonu Wielkiegor1;.
Przeczytaj:
(Objawienie 18:2) "I zawołał silnym głosem, mówiąc: rUpadła! Upadła metropolia Babilon Wielki i stała się miejscem mieszkania demonów i kryjówką wszelkiego nieczystego wyziewu, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i znienawidzonego!"
(Izajasza 44:28) "mówię o Cyrusie: r18;On jest moim pasterzem i wszystko, w czym mam upodobanie, całkowicie wykonar17; r12; to, co powiedziałem o Jerozolimie: r18;Zostanie odbudowanar17;, a o świątyni: r18;Twój fundament zostanie położonyr17;r1;".

Pozdrawiam

aksamitnahiena
Użytkownik

Data rejestracji: 23.12.10
Dodane dnia 29/12/2010
na czm polega badanie pism? Na wklejaniu fragmętów bibli ,których sęs tródno pojąc? (Objawienie 18:2) "I zawołał silnym głosem, mówiąc: rUpadła! Upadła metropolia Babilon Wielki i stała się miejscem mieszkania demonów i kryjówką wszelkiego nieczystego wyziewu, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i znienawidzonego!"
Oczym właściwie mówi ten cytat?

merkaba
Użytkownik

Data rejestracji: 01.08.10
Dodane dnia 30/12/2010
Filipian 2:10 aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. 11 I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.

poza swidkami jehowy
tomasz255
Użytkownik

Miejscowość: Rzeszów / Leżajsk
Data rejestracji: 21.08.10
Dodane dnia 31/12/2010
Badacz Pism napisał/a:
"Niedziela 5 grudnia

"Aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią" (Ps. 83:18).

Przed laty pewna katoliczka była wstrząśnięta tragedią, jaka wydarzyła się w jej okolicy. Zwróciła się o pomoc do księdza, ale ten nie chciał z nią nawet rozmawiać.
Podniósłszy więc wzrok ku niebu, pomodliła się do Boga: rNie wiem, kim jesteś (...), ale wiem, że tam mieszkasz. Proszę, pozwól mi się poznać!r1;.
Wkrótce potem odwiedzili ją Świadkowie Jehowy.
Dzięki nim zaznała pocieszenia i zdobyła wiedzę, której poszukiwała. Dowiedziała się między innymi, że Bóg ma imię r12; Jehowa. Było to dla niej bardzo emocjonujące przeżycie.
rA więc tak nazywa się Bóg, którego od dzieciństwa pragnęłam poznać!r1; r12; wyznała. Wiele ludzi doświadczyło czegoś podobnego.
Często pierwszy raz zetknęli się z imieniem Jehowy, czytając w Biblii Psalm 83:18."
Pozdrawiam

Ciekawy zbieg okoliczności... Ludzie, którzy poszukujący Boga zazwyczaj poszukują jednocześnie szczęścia. Jedni znajdują je w religii Świadków Jehowy, inni znajdują ukojenie duszy modląc się w kościele rzymskokatolickim... Znam też takich, którzy zaznają szczęścia w innych religiach...

Tomasz
www.tomasz255.blog.onet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 02/01/2011
Ważne jest by stale szukać religii prawdziwej, bo jak jest jeden prawdziwy Bóg, tek tez musi być jedna prawdziwa religia.
Jehowa bada serca ludzi i pomaga, gdy szczerze szukasz.
Niedziela 2 stycznia 2011 r.

"Staliśmy się pośród was delikatni" (1 Tes. 2:7).

Jezus był cierpliwy i wyrozumiały. Gdy musiał udzielić swym uczniom skarcenia, czynił to w duchu miłości (Marka 9:33-37).
Dodawał im otuchy, wyrażając ufność, iż będą skutecznie głosić dobrą nowinę.
Żaden z człowieczych nauczycieli nie przejawiał więcej miłości niż Jezus. Skłaniała ona jego uczniów, by ją odwzajemniali i przestrzegali jego przykazań. Czytasz:
(Jana 14:15) rJeżeli mnie miłujecie, będziecie przestrzegać moich przykazań";
Wzorem Jezusa jego uczniowie przejawiali głęboką miłość do osób, którym głosili.
Znosząc prześladowania i ryzykując życie, usługiwali innym i z powodzeniem obwieszczali dobrą nowinę.
Tym, którym nieśli duchową pomoc, okazywali naprawdę serdeczne uczucia.
Ileż ciepła kryją w sobie następujące słowa apostoła Pawła:
rDarząc was zatem tkliwym uczuciem, radzi byliśmy przekazać wam nie tylko dobrą nowinę Bożą,
lecz także nasze dusze, ponieważ staliście się nam umiłowani
r1; (1 Tes. 2:8)."
Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 03/01/2011
Poniedziałek 3 stycznia

"[Jezus] uleczył wszystkich, którzy się źle mieli" (Mat. 8:16).

Praktycznie każdy ma do czynienia z problemami zdrowotnymi r12; własnymi lub kogoś z rodziny.
W takich sytuacjach możemy naśladować podejście Jezusa do chorych. Powodowany miłością,
litował się nad nimi i ich uzdrawiał. Obecnie chrześcijanie nie posiadają cudownej mocy uzdrawiania,
jaką dysponował Jezus, ale tak jak on okazują cierpiącym współczucie.
Starajmy się traktować innych życzliwie mimo ich uchybień i przejawów niedoskonałości.
Odważnie stosujmy się do wszystkich wymagań Jehowy nawet w trudnych sytuacjach.
I wreszcie wzorem Jezusa miłujmy braci rdo końcar1;.
Taka miłość pozwala rozpoznać w nas jego prawdziwych naśladowców (Jana 13:1, 34, 35).
A zatem r19;niech nasza miłość braterska trwar17; (Hebr. 13:1).
Nie wahajmy się jej okazywać!
Wykorzystujmy swe życie, by przysparzać chwały Jehowie i nieść pomoc bliźnim!
A On pobłogosławi nasze szczere wysiłki".
Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 04/01/2011
Wtorek 4 stycznia
"Strzeż swego serca" (Prz. 4:23).

W dzisiejszym skomplikowanym świecie podejmujemy mnóstwo decyzji, którymi możemy dowieść posłuszeństwa wobec Boga. Jak się upewnić, czy są one zgodne z Jego wolą?
Jehowa podarował nam coś, co może być dla nas wielką pomocą.
Chodzi o sumienie. Czym ono jest?
To nasz wewnętrzny sędzia, który analizuje nasze czyny, poglądy, wybory. Dzięki sumieniu potrafimy przyjrzeć się temu, co chcemy zrobić lub co już zrobiliśmy, i ocenić, czy jest to dobre, czy złe. Czytasz:
(Rzymian 2:14-15) "Kiedy bowiem ludzie z narodów, nie mający prawa, z natury czynią to, co jest w prawie, ludzie ci, chociaż nie mają prawa, sami dla siebie są prawem. 15 Właśnie oni pokazują, że treść prawa jest zapisana w ich sercach, gdy ich sumienie świadczy wraz z nimi i we własnych myślach są oskarżani lub też uniewinniani".

Sumienie ma jednak swoje ograniczenia. Jeżeli na przykład zaczniemy zbytnio ulegać skłonnościom swojego serca, samolubne pragnienia mogłyby sprawić, że sumienie przestałoby kierować nas w dobrą stronę. Czytasz:
(Jeremiasza 17:9) rSerce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?"

Musimy opierać się na niezawodnym i niezmiennym Słowie Bożym, bo w przeciwnym wypadku nasze sumienie mogłoby się stać niemal całkowicie bezużyteczne. Napisano:
(Psalm 119:105) "Słowo twoje jest lampą dla mej stopy i światłem na moim szlaku".
Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 05/01/2011
Środa 5 stycznia

"Bojaźń przed Jehową jest czysta, ostoi się na zawsze" (Ps. 19:9).

Wieści o znalezieniu zaginionych skarbów często trafiają na pierwsze strony gazet. Znaleziska takie mają oczywiście wartość historyczną i artystyczną, ale raczej nie wywierają wpływu na nasze codzienne życie. Natomiast Słowo Boże zachęca do poszukiwania skarbów, które mogą nam przynieść rzeczywistą korzyść. Zaproszenie to zostało skierowane do wszystkich ludzi, a związana z tym nagroda jest o wiele cenniejsza niż jakiekolwiek skarby materialne.
Czytasz:
(Przysłów 2:1-6) "Synu mój, jeśli przyjmiesz moje wypowiedzi i zachowasz u siebie moje przykazania,
aby swym uchem zwracać uwagę na mądrość, tak by skłonić serce ku rozeznaniu;
jeśli też przywołasz zrozumienie i wydasz głos za rozeznaniem,
jeśli będziesz tego szukał jak srebra i poszukiwał jak ukrytych skarbów,
to zrozumiesz bojaźń przed Jehową i znajdziesz poznanie Boga.

Gdyż Jehowa daje mądrość; z jego ust pochodzi wiedza i rozeznanie
".

Zobaczmy, jaką wartość mają skarby, do poszukiwania których zachęca Jehowa.
Należy do nich rbojaźń przed Jehowąr1;, która w tych niespokojnych czasach może stanowić dla nas ochronę. rPoznanie Bogar1; zapewnia to, co dla człowieka najcenniejsze r12; bliską, osobistą więź z Najwyższym. A dzięki mądrości, wiedzy i rozeznaniu, których udziela Bóg, zdołamy skutecznie radzić sobie z codziennymi problemami. Czytasz:
(Przysłów 9:10-11) "Bojaźń przed Jehową jest początkiem mądrości, a poznanie Najświętszego jest zrozumieniem. Bo dzięki mnie pomnożą się twoje dni i zostaną ci dodane lata życia".
Pozdrawiam

aspherus
Użytkownik

Data rejestracji: 06.12.10
Dodane dnia 06/01/2011
Badacz Pism napisał/a:
Ważne jest by stale szukać religii prawdziwej, bo jak jest jeden prawdziwy Bóg, tek tez musi być jedna prawdziwa religia.
Jehowa bada serca ludzi i pomaga, gdy szczerze szukasz.
Niedziela 2 stycznia 2011 r.

"Staliśmy się pośród was delikatni" (1 Tes. 2:7).

Jezus był cierpliwy i wyrozumiały. Gdy musiał udzielić swym uczniom skarcenia, czynił to w duchu miłości (Marka 9:33-37).
Dodawał im otuchy, wyrażając ufność, iż będą skutecznie głosić dobrą nowinę.
Żaden z człowieczych nauczycieli nie przejawiał więcej miłości niż Jezus. Skłaniała ona jego uczniów, by ją odwzajemniali i przestrzegali jego przykazań. Czytasz:
(Jana 14:15) rJeżeli mnie miłujecie, będziecie przestrzegać moich przykazań";
Wzorem Jezusa jego uczniowie przejawiali głęboką miłość do osób, którym głosili.
Znosząc prześladowania i ryzykując życie, usługiwali innym i z powodzeniem obwieszczali dobrą nowinę.
Tym, którym nieśli duchową pomoc, okazywali naprawdę serdeczne uczucia.
Ileż ciepła kryją w sobie następujące słowa apostoła Pawła:
rDarząc was zatem tkliwym uczuciem, radzi byliśmy przekazać wam nie tylko dobrą nowinę Bożą,
lecz także nasze dusze, ponieważ staliście się nam umiłowani
r1; (1 Tes. 2:8)."
Pozdrawiam
Gdzie w Biblii pisze że trzeba szukac religii ?
Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 08/01/2011
aspherus napisał/a:
Gdzie w Biblii pisze że trzeba szukac religii ?

Miłość to znak rozpoznawczy religii prawdziwej.
Jezus porównał szukanie tej formy wielbienia Boga do szukania właściwej drogi. Jest to jedyna droga prowadząca do życia wiecznego, dlatego zachęcał: rWchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdująr1; (Mateusza 7:13, 14).
Tą wąską drogą podąża dziś tylko jedna grupa prawdziwych chrześcijan. Dlatego wybór religii jest naprawdę ważny.
Jeśli i ty znajdziesz oraz obierzesz tę drogę r12; drogę miłości r12; to przekonasz się, że podjąłeś najlepszą decyzję życiową.
Czytasz:
(Efezjan 4:1-4) "Ja zatem, więzień w Panu, upraszam was, abyście chodzili w sposób godny powołania, którym zostaliście powołani, z zupełnym uniżeniem umysłu i łagodnością, z wielkoduszną cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości, usilnie starając się zachować jedność ducha w jednoczącej więzi pokoju.
Jedno jest ciało i jeden duch, tak jak zostaliście powołani w jednej nadziei, do której was powołano"
;

Wyobraź sobie, ile radości sprawi ci wyznawanie religii prawdziwej!
Można to przyrównać do chodzenia z Bogiem.
A On jest źródłem mądrości i miłości, dzięki którym możliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z bliźnimi.
Od Niego dowiadujemy się też, jaki sens ma życie.
Poznając zamierzenie Boże, przekonujemy się, że istnieją podstawy do nadziei na wspaniałą przyszłość.
Poszukiwanie religii prawdziwej to decyzja, której nigdy nie będziesz żałował! Teraz wiesz?

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 08/01/2011
"Sobota 8 stycznia

"Diabeł grzeszy od początku" (1 Jana 3:8).

Podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami wszyscy, którzy rnie znają Bogar1; i rnie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusier1;, zostaną unicestwieni (2 Tes. 1:6-10).
Apostoł Jan ujrzał te wydarzenia w wizji i opisał Jezusa oraz niebiańskie zastępy aniołów wyruszających na białych koniach, by prowadzić sprawiedliwą wojnę (Obj. 19:11-14). Jan zobaczył też ranioła zstępującego z nieba z kluczem od otchłani i wielkim łańcuchem w swej ręcer1;.
To archanioł Michał, który zwiąże Diabła i wrzuci go r12; a z nim najwyraźniej również demony r12; do otchłani. Po zakończeniu Tysiącletniego Panowania Chrystusa będą oni na krótką chwilę uwolnieni, by doskonała ludzkość została poddana ostatecznej próbie. Potem Szatana i wszystkich innych buntowników spotka zagłada.
Czytasz:
(Objawienie 20:1-3) "I ujrzałem anioła zstępującego z nieba z kluczem od otchłani i wielkim łańcuchem w swej ręce. I schwytał smoka, pradawnego węża, którym jest Diabeł i Szatan, i związał go na tysiąc lat. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i nad nim opieczętował, żeby już nie wprowadzał w błąd narodów, aż się skończy tysiąc lat. Potem ma być wypuszczony na krótki czas".
(Objawienie 20:7-10) "A gdy tylko się skończy tysiąc lat, Szatan zostanie wypuszczony ze swego więzienia i wyjdzie, by wprowadzić w błąd narody na czterech narożnikach ziemi, Goga i Magoga, aby je zgromadzić na wojnę. Liczba ich jak piasek morza. I wystąpili na szerokość ziemi, i okrążyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale z nieba zstąpił ogień i ich pożarł.
A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków
".
Zniknie wszelki ślad po buncie przeciwko Bogu."

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 16/01/2011
Niedziela 16 stycznia

"Wolą [Boga] jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni i doszli
do dokładnego poznania prawdy
" (1 Tym. 2:4).

Świadkowie Jehowy starannie wyszukują osoby pragnące poznać Boga i Mu służyć.
W minionych 17 latach poświęcaliśmy rokrocznie ponad miliard godzin na głoszenie i czynienie uczniów.
Robimy to chętnie, chociaż działalność kaznodziejska wymaga czasu, sił i środków.
Podobnie jak Jezus rozumiemy, że nasz kochający niebiański Ojciec pragnie, aby ludzie nabywali
wiedzy prowadzącej do życia wiecznego
(Jana 17:3).
Powodowani miłością, pomagamy szczerym osobom, by tak jak my poznały i pokochały Jehowę.
Chcąc skutecznie nauczać, musimy przejawiać trojaką miłość r12; do Boga, do głoszonej prawdy i do ludzi.
Gdy pielęgnujemy taką miłość i uzewnętrzniamy ją w służbie, zaznajemy radości z dawania.
Odczuwamy też satysfakcję, że naśladujemy Jezusa i cieszymy się uznaniem Jehowy.

Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 21/01/2011
Piątek 21 stycznia

"Trwajcie w miłości Bożej" (Judy 21).

Słowa te wskazują, że musimy zdobywać się na pewien wysiłek.
Co w takim razie powinniśmy robić?
Odpowiedź na to pytanie kryje się w słowach, które Jezus wyrzekł ostatniej nocy swego życia na ziemi. Oświadczył wtedy: rJeżeli będziecie przestrzegać moich przykazań, to pozostaniecie w mojej miłości, tak jak ja przestrzegałem przykazań Ojca i pozostaję w jego miłościr1; (Jana 15:10).
A zatem Jezus pozostawał w dobrych stosunkach ze swym Ojcem dzięki temu, że przestrzegał Jego przykazań. Skoro było tak w wypadku doskonałego Syna Bożego, tym bardziej dotyczy to nas.
O naszej miłości do Jehowy świadczy przede wszystkim to, że jesteśmy Mu posłuszni.
Apostoł Jan napisał:
rMiłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwer1; (1 Jana 5:3). Jehowa nie wymaga niczego, co byłoby dla nas zbyt trudne.

Pozdrawiam

Badacz Pism
Użytkownik

Dodane dnia 22/01/2011
"Sobota 22 stycznia

"Co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?" (Mat. 24:3).

W odpowiedzi na powyższe pytanie Jezus podał uczniom proroctwo, którego pierwsze spełnienie nastąpiło w I wieku n.e.
Wspomniał o niezwykłym wydarzeniu mającym znamionować, że koniec jest bardzo bliski. Widząc je, r19;ci w Judei mieli zacząć uciekać w góryr17; (Mat. 24:1, 2, 15-22).
Niespełna 30 lat później, w roku 61, apostoł Paweł skierował dobitne, trzeźwiące orędzie do chrześcijan pochodzenia hebrajskiego mieszkających w Jerozolimie i okolicach. Ani Paweł, ani jego współwyznawcy nie wiedzieli, że od wydarzenia sygnalizującego początkową fazę rwielkiego uciskur1; dzieli ich zaledwie pięć lat (Mat. 24:21).
W roku 66 armia rzymska pod wodzą Cestiusza Gallusa przystąpiła do oblężenia Jerozolimy i nieomal ją zdobyła.
Ale potem nieoczekiwanie się wycofała, dzięki czemu chrześcijanie mogli opuścić zagrożony rejon i schronić się w bezpiecznym miejscu".
Pozdrawiam

Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

498242 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu