Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc Piątek, Czerwiec 05, 2020
Menu Główne
 Strona Główna

Forum
 Czat   

Redakcja

Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Zobacz Temat
Moja Religia - Forum publiczne | Religie Zachodnie | Chrześcijaństwo
Autor KIEDY urodził się Jezus
Ana
Użytkownik

Data rejestracji: 20.09.10
Dodane dnia 27/09/2010
Hejka. Mam do was pytanie KIEDY narodził się Jezus? moim zdaniem jest to ważny temat. Na katechezie czy w kościele słyszymy że 25 grudnia, ale na historii słyszałam że jesienią, kiedyś pewien zakonnik który prowadził rekolekcje też wspomniał że Jezus urodził się raczej jesienią, dlaczego tak sądzą? jeżeli mają racje czy to znaczy że kościół się myli?

Przebudzenie

"Niemowlę kruche delikatne i bezbronne
mimo wszystko już żyjące
przebudza się bardzo spokojnie
z czasem dając znać o sobie
jestem i to dla minie teraz najważniejsze
ono oddycha Twoim powietrzem
"....
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: KIEDY urodził się Jezus
Tipitaka
Użytkownik

Data rejestracji: 27.09.10
Dodane dnia 27/09/2010
Z urodzinami Jezusa, w przeciwieństwie do naszych, jest inaczej. My świętujemy nasze urodziny dokładnie w dniu naszych urodzin. 25 to jest data symboliczna, nie jest to rzeczywista data urodzin Jezusa. Zresztą tak samo jak z rokiem, też nie ma pewnego roku urodzenia.
Po prostu takich danych w 100% dokładnych nie znamy.
Co do jesieni to jeżeli dobrze pamiętam, to próbowano odtworzyć okres na podstawie warunków pogodowych, ale w sumie nie wiem czy mamy dane na temat pogody w Izraelu ponad 2000 lat temu.
merkaba
Użytkownik

Data rejestracji: 01.08.10
Dodane dnia 28/09/2010
Jezus urodził polowa miesiąca Kislew urodził sie w niedziele
Maryja umarła w niedziele

Działo się to w niedzielę o północy, w 5129 roku po stworzeniu świata. Tak narodził się Syn Boży i syn Maryi, Jezus Chrystus, Słooce sprawiedliwości, z zawsze dziewiczej Matki, zupełnie niepokalanej, pięknej, jaśniejącej i czystej; i stało się, że Syn Boży swoją Matkę w Jej dziewiczej czystości i niepokalaności jeszcze bardziej uduchowił i uświęcił. Albowiem wyszedł z Niej, tak jak wychodzą promienie słooca z kryształu, który przez te promienie nie ulega ani stłuczeniu, ani uszkodzeniu, lecz wydaje się nawet piękniejszy i promienniejszy.

Święty Józef, ten najszczęśliwszy ze wszystkich mężów, żył ponad 60 lat. Maryję poślubił w 33 roku życia, a żył w Jej towarzystwie trochę więcej niż 27 lat. W chwili śmierci św. Józefa Najświętsza Panna miała 41 lat i kilka miesięcy

mistyczne miasto boże
suzuki26
Użytkownik

Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.10
Dodane dnia 30/09/2010
merkaba, gorszych bzdur niegdy nie słyszałem.... Przemyśl czasami zanim coś napiszesz, OK?

Ana, zadałaś bardzo ciekawe pytanie i już próbuje ci to wyjaśnić. Biblia nie mówi, kiedy Jezus się urodził. Wyraźnie jednak wskazuje, że nie było to w grudniu. Spójrzmy jaka pogoda panowała o tej porze roku w Betlejem. Żydowski miesiąc Kislew (obejmujący część naszego listopada i grudnia) był zimny i deszczowy. Kolejny Tebet (grudzień/styczeń) r12; przynosił najniższe temperatury w roku, a w okolicach górzystych nawet sporadyczne opady śniegu. Zwróćmy uwagę na biblijne wzmianki o tamtejszym klimacie.

Kapłan żydowski, Ezdrasz potwierdza, że w miesiącu Kislew było zimno i mokro. Donosi, iż lud, który zgromadził się w Jerozolimie rw miesiącu dziewiątym, dwudziestego dnia tego miesiącar1;, r19;drżał z powodu deszczówr17;. Sami zebrani oświadczyli: rTo pora deszczów i nie można stać na dworzer1; (Ezdrasza 10:9, 13; Jeremiasza 36:22). A zatem z nadejściem grudnia pasterze mieszkający w tamtych okolicach nie mogli już nocować ze stadami w polu.

Tymczasem Biblia podaje, że tej nocy, której Jezus przyszedł na świat, pasterze pozostawali z owcami na dworze. Jak wspomina ewangelista Łukasz, r19;przebywali [robozowalir1;, KUL] pod gołym niebem i strzegli nocą swych trzódr17; niedaleko Betlejem (Łukasza 2:8-12). Nie chodzi o to, że wyprowadzali owce w dzień na pastwisko, ale że wraz z nimi obozowali pod gołym niebem, i to również nocą.
-Czy ten opis pasuje do warunków pogodowych panujących w Betlejem w grudniu?
Oczywiście, że nie. Jak widać, wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa dowodzą, że nie mogło się to stać w grudniu. Dlatego dużo przemawia za tym, że Jezus urodził się raczej wczesną jesienią.

"... Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat,
aby dać świadectwo prawdzie ;
każdy kto, z prawdy jest, słucha głosu mojego."
Jan 18,37
Edytowane przez suzuki26 dnia 30/09/2010
Ana
Użytkownik

Data rejestracji: 20.09.10
Dodane dnia 30/09/2010
to ciekawe, ale skora dla chrześcijan narodziny Jezusa jest ważnym św. to czemu biblia nie precyzuje dokładnie kiedy Jezus się urodził?

Przebudzenie

"Niemowlę kruche delikatne i bezbronne
mimo wszystko już żyjące
przebudza się bardzo spokojnie
z czasem dając znać o sobie
jestem i to dla minie teraz najważniejsze
ono oddycha Twoim powietrzem
"....
merkaba
Użytkownik

Data rejestracji: 01.08.10
Dodane dnia 30/09/2010
tak pisało w książce mistyczne miasto boże
i niektóre daty podaje w książce
Życie Jezusa - według objawienia Anny Katarzyny Emmerich
według tej książki Gibson nakręcił film pasja

merkaba, gorszych bzdur niegdy nie słyszałem.... Przemyśl czasami zanim coś napiszesz, OK?

dla niektórych
nauki Jezusa to też sa bzdury
grz1969
Użytkownik

Data rejestracji: 14.08.10
Dodane dnia 01/10/2010
No nie , chyba nadinterpretacja . Narodziny Jezusa są ważne dla katolików , a nie chrześcijan . Dle chrześcijan ważną datą jest data śmierci Chrystusa , On sam w Biblii zwraca na to uwagę , powiedział : To czyńcie na moją pamiątkę . Mówił raczej o swojej śmierci i zmartwychwstaniu ?
Merkaba , weryfikuj to co czytasz w jakichś "natchnionych" książkach .

grz1969

Jeśli wiara czyni cuda , trzeba wierzyć , że się uda !
suzuki26
Użytkownik

Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.09.10
Dodane dnia 01/10/2010
Ana, Pismo Święte nie precyzuje, kiedy Jezus przyszedł na świat, mówi natomiast dokładnie, kiedy umarł. Przychodzi to na myśl słowa króla Salomona: rLepsze jest imię niż wyborny olejek, a dzień śmierci niż dzień narodzinr1; (Koheleta 7:1). Nic więc dziwnego, że w Biblii szczegółowo opisano służbę i śmierć Jezusa, a tak niewiele powiedziano o czasie jego narodzin.

"... Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat,
aby dać świadectwo prawdzie ;
każdy kto, z prawdy jest, słucha głosu mojego."
Jan 18,37
Edytowane przez suzuki26 dnia 01/10/2010
camino
Użytkownik

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 27.10.10
Dodane dnia 30/10/2010
Biblia nie precyzuje daty narodzin Jezusa, bo dla pierwszych chrześcijan, nie była ona taka ważna. Z Ewangelistów tylko Łukasz i Mateusz wymieniają pewne fakty dotyczące Jego narodzin i dzieciństwa. Najważniejsze były Jego słowa i czyny, śmierć i zmartwychwstanie. Data 25 grudnia została wybrana nie z powodów historycznych, ale symbolicznych i wychowawczych. Symbolicznych, bo jest to najkrótszy dzień roku, od tego momentu będzie dnia coraz więcej, bo cytując św. Łukasza: "zajaśniało nam z wysoka Wschodzące Słońce". A powód wychowawczy to taki, że poganie tego dnia (dokładnie z tych samych astronomicznych przyczyn) mieli święto Niezwyciężonego Słońca, Narodzenie Pańskie było więc chrystianizacją tego święta. Jeżeli chodzi o tradycję Rzymsko-katolicką wyrażoną w tej Uroczystości to wspomina się trzy Narodzenia Jezusa Chrystusa: 1. Przed wiekami w łonie Ojca, 2. Historyczne z Maryi, 3. W sercu każdego człowieka, który przyjmuje wiarę. Przypominamy sobie, jak Bóg umiłował świat, że dał nam Syna swego Jednorodzonego, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. I to jest najgłębszy sens obchodzenia tego święta, który wykracza poza to, czy Jezus urodził się w grudniu czy w maju.
mammarzenie
Użytkownik

Miejscowość: plock
Data rejestracji: 30.05.11
Dodane dnia 30/05/2011

Jeżeli nie jesteś Aniołem nie klikaj na ten napis!!!!
GrzegorzS04
Użytkownik

Data rejestracji: 04.06.11
Dodane dnia 04/06/2011
camino napisał/a:
Biblia nie precyzuje daty narodzin Jezusa, bo dla pierwszych chrześcijan, nie była ona taka ważna. Z Ewangelistów tylko Łukasz i Mateusz wymieniają pewne fakty dotyczące Jego narodzin i dzieciństwa. Najważniejsze były Jego słowa i czyny, śmierć i zmartwychwstanie. Data 25 grudnia została wybrana nie z powodów historycznych, ale symbolicznych i wychowawczych. Symbolicznych, bo jest to najkrótszy dzień roku, od tego momentu będzie dnia coraz więcej, bo cytując św. Łukasza: "zajaśniało nam z wysoka Wschodzące Słońce". A powód wychowawczy to taki, że poganie tego dnia (dokładnie z tych samych astronomicznych przyczyn) mieli święto Niezwyciężonego Słońca, Narodzenie Pańskie było więc chrystianizacją tego święta. Jeżeli chodzi o tradycję Rzymsko-katolicką wyrażoną w tej Uroczystości to wspomina się trzy Narodzenia Jezusa Chrystusa: 1. Przed wiekami w łonie Ojca, 2. Historyczne z Maryi, 3. W sercu każdego człowieka, który przyjmuje wiarę. Przypominamy sobie, jak Bóg umiłował świat, że dał nam Syna swego Jednorodzonego, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. I to jest najgłębszy sens obchodzenia tego święta, który wykracza poza to, czy Jezus urodził się w grudniu czy w maju.

Święte słowa.

Grzegorz
kwiatek
Użytkownik

Data rejestracji: 16.06.11
Dodane dnia 16/06/2011
Ostatnio natknęłam się na stronę http://poznajdate.com/kopary.html i wykonałam bardzo prosty test dotyczący daty sądu ostatecznego. Co o tym myślicie ?
Wschodni
Użytkownik

Data rejestracji: 27.07.12
Dodane dnia 27/07/2012
Zauważmy, że wszyscy posługujemy się kalendarzem gregoriańskim (katolickim) pomimo, że nie wszyscy są tu katolikami. Nawet to forum posługuje się tym kalendarzem. Jest tak dlatego, że nasze państwo i większość innych państw na świecie przyjęło ten kalendarz jako urzędowy. Czy to jednak nie jest dyskryminacja niekatolików?
Ja osobiście uważam, że powinniśmy liczyć lata od powstania Rzymu. To było świeckie wydarzenie. Po drugie najdłuższa noc w roku (z 21 na 22 grudnia najczęściej) powinna być właśnie nocą łączącą stary rok z nowym. Nie rozumiem dlaczego obchodzony jest Nowy Rok dziesięć dni później. Nic się wtedy ciekawego w przyrodzie nie dzieje. Najkrótszy dzień w roku, czyli 22 grudnia powinien być tak naprawdę pierwszym stycznia. Po trzecie należy jeszcze dokładniej podzielić rok na 12 miesięcy tak, aby miesiące miały 30 albo 31 dni, a nie jakieś 28 czy 29. Po czwarte należy inaczej podzielić miesiące na tygodnie, a mianowicie tak, aby żaden tydzień nie leżał na granicy miesięcy i zawsze kończył się razem z miesiącem.

Ateista
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

453715 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu