Forum ˇ Przypowieści wschodnie ˇ Apokryfy ˇ Pomoc Sobota, Sierpień 15, 2020
Menu Główne
 Strona Główna

Forum
 Czat   

Redakcja

Kontakt
Religie
 Chrześcijaństwo
 Islam
 Judaizm
 Hinduizm
 Buddyzm
 Konfucjanizm
 Taoizm
 Szintoizm
 New Age
Na Forum
Najnowsze Tematy
Witajcie
Portal randkowy - os...
Robert Wójtowicz
panic and worry cons...
Spawanie i klejenie ...
Najciekawsze Tematy
Codzienne badanie... [54]
sztuczki demonów [19]
witajcie:) [12]
KIEDY urodził się... [12]
Miłość Boga w Sta... [11]
Zobacz Temat
Moja Religia - Forum publiczne | Jesteś nowy... | ...przedstaw się!
Autor witajcie:)
klara
Użytkownik

Miejscowość: Birmingham
Data rejestracji: 24.05.11
Dodane dnia 24/05/2011
Nie jestem chrześcijanką, wierzę w Pana Jezusa Chrystusa jako Pana Boga Wszechmogącegosmiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: witajcie:)
camino
Użytkownik

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 27.10.10
Dodane dnia 24/05/2011
Nie bardzo rozumiem - wierzysz w Jezusa jako Boga, ale twierdzisz, że nie jesteś chrześcijanką? Możesz napisać trochę więcej?
klara
Użytkownik

Dodane dnia 24/05/2011
Dokładnie tak jak to napisałeś- nie jestem chrześcijanką a wierzę w Pana Jezusa. Różnica polega na tym, że dla całego chrześcijaństwa Pan Jezus był jest i będzie zawsze synem, ja uwierzyłam, że jest Panem, że jest Bogiem Wszechmogącym, że jest Ojcem Świętym i Królem, zgodnie z tym co jest zapisane:"...wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy i jeden Pan Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy" 1Kor.8,6 Całe chrześcijaństwo chrzci wodą, która nie może obmyć z grzechów, ja uwierzyłam w obietnicę Pana Jezusa, który chrzci Duchem Świętym i ogniem Mat.3,11. Pozdrawiam
camino
Użytkownik

Dodane dnia 25/05/2011
Chrześcijanie wierzą w to, że Jezus jest Bogiem, więc tu akurat jest pełna zbieżność. Co do chrztu to Jezus ochrzczonym daje Ducha Świętego, a znakiem zewnętrznym jest woda zgodnie z Ef 5,26 - chrzest jest "obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo".
klara
Użytkownik

Dodane dnia 26/05/2011
Tak spotkałam się już z takim stwierdzeniem kiedy ktoś mówi o Panu Jezusie, że jest Bogiem. Ja zawsze przy czytaniu Pisma Świętego pamiętam na słowa: "Bóg jest jeden"Gal.3,20 albo 2Mojż.20,3.ew.Marka 12,28-31. Dlatego uwierzyłam Prawdomównemu Panu Bogu, że "jako Światłość przyszedł na świat aby nie pozostał w ciemności nikt kto w Niego wierzy"ew.Jan.12,46 a potwierdza nam to 1Jana1,5 gdzie mówi:"Bóg jest Światłością". Jeśli Pan Jezus jest Bogiem to gdzie Jego cześć skoro każdy chrześcijanin zwraca się do Niego nie jak do Pana Boga ale jak do kolegi po imieniu? Jeśli chodzi o chrzest- 1Koryn.1,14-17 Paweł wyraźnie wskazuje jaki chrzest jest ważny. W Dz. Ap.4 rozdz. mówi o obietnicy Ojca Świętego, że otrzymają dar i mają go oczekiwać, mowa była o wylaniu Ducha Świętego a przecież nie zostali oblani wodą!
camino
Użytkownik

Dodane dnia 26/05/2011
A jak inaczej się zwracać do Jezusa? Paweł pisze: "Jezus jest Panem" (Rz 10,9; 1Kor 12,3; Flp 2,11), mówi o Nim używając Jego imienia i odróżniając Go od Boga Ojca, a Piotr upomina: "I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz. 4, 12). I Paweł do Rzymian: "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony" (Rz 10,13).
Co do chrztu, to woda jest jedynie znakiem, a cała reszta działaniem Ducha Świętego. Paweł w tym fragmencie, który podałaś pisze o pewnym konflikcie, który powstał w Koryncie właśnie odnośnie chrztu. Uważano tam bowiem, że każdy z tych, którzy chrzczą tworzy w ten sposób własne stronnictwo. Dlatego Paweł cieszy się, że nikogo nie ochrzcił u nich, bo nie ma tam przez to jego zwolenników i patrzy na wszystko z dystansu. Upomina ich, ale nie pisze, że chrzest nie jest ważny. Od czasów Apostołów używano wody do chrztu i Piotr poucza o tym, że woda w chrzcie nie służy do obmycia brudu z ciała, ale stanowi znak zanoszenia do Boga modlitwy (1P 20n). Paweł uzupełnia, że we chrzcie ZANURZAMY się w śmierć Jezusa (Rz 6,3n).
klara
Użytkownik

Dodane dnia 26/05/2011
Pytasz:"jak inaczej zwracać się do Pana Jezusa?" Tak jak sobie tego życzy: "Wy nazywacie mnie Nauczycielem i Panem, i słusznie mówicie, bo jestem nim." Jan.13,13 . Nie możemy pomijać faktu, że ta Biblia, z której my korzystamy ma służyć nam do wychowywania, do poprawy, do wykrywania błędów mówiąc krótko do myślenia i do pełnego poznania Pana Boga i Jego woli. Dlatego ważne jest aby nie tylko czytać i "biec na oślep" ale żeby czytać i starać się zrozumieć co wynika z wypowiedzi. Dlatego ta Biblia jest pisana dla dwóch rodzajów ludzkości bo tylko taki jest podział: dla synów Bożych i synów diabelskich, jedni i drudzy powołują się na słowa w niej zapisane. My mamy myśleć i dochodzić do pełnego poznania. Jak napisano:"Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym" 1Koryn.12,3 z tego tekstu jasno wynika kim jest Pan Jezus dla wszystkich, którzy uwierzyli w Niego tym sposobem mają oni prawo stać się dziećmi Bożymi właśnie dlatego, że wzywają imienia Pańskiego z czcią jaką należy oddać Panu. Podam prosty przykład z życia: cały świat mówi o gafie jaką popełnił prezydent usa wobec królowej. "Jeśli jestem Panem to gdzie moja cześć?" Drugi przykład: człowieka nazywająsmileyjcem świętym czy godniejszy jest większej czci od Pana Jezusa? Mądrość Salomona czy nie podpowiada nam kiedy czytamy:"Mądry boi się Boga i unika złego, lecz głupiec spoufala się z Nim i czuje się bezpieczny" Przyp.Sal.14,16, Nie wspomnę już o tym, że to właśnie imię Pana Jezusa wzywanie jest i lżone przez ludzkość każdego dnia: w filmach, urzędach, kościołach, clubach używane jako przysłowie: "ooooooo kolego'. A co z przykazaniem tyczącym imienia Bożego? 2Mojż.20,7 A tak na marginesie to z jakiego przekładu Pisma Świętego korzystasz? Czy dobrze słyszałam, że chcesz wrzucić sobie na nośnik pamięci Biblię?
camino
Użytkownik

Dodane dnia 27/05/2011
Zgadzam się z Tobą co do szacunku wobec imienia Jezusa. Twierdzę również, że na tym właśnie polega chrześcijaństwo. Co do "człowieka, którego nazywają ojcem świętym" to jest to tylko tytuł i nie ujmuje on chwały, czci i szacunku wobec Jezusa. To Jezus jest najważniejszy.
Korzystam z przekładu zwanego Biblią Tysiąclecia. A ostatniego pytania nie rozumiem, nic nie wiem o żadnym nośniku, ani nie orientuje się skąd miałabyś słyszeć o tym.
klara
Użytkownik

Dodane dnia 27/05/2011
Jeśli zgadzasz się z tym, że należy okazać szacunek jak piszesz "Jezusowi" to dlaczego tego nie czynisz? Skoro twierdzisz, że jeśli chodzi o"człowieka, który pozwala nazywać się ojcem św." to tylko tytuł ale używany jest! Mamy zwierzchników nad sobą, czy zwracamy się do prezesa naszej firmy po imieniu? NIE! Wszyscy w firmie wiedzą, kto jest prezesem a jeśli nie wiedzą to mogą się dowiedzieć o tym np widząc człowieka, do którego inni zwracają się panie prezesie. Jeśli ktoś z nas ma tytuły np. doktor, profesor, czy habilitowany to nie ma oporów aby używać ich przedstawiając się. Gdybym ja zaczęła się posługiwać tylko twoim loginem to zapewniam cię, że bardzo by cię to zdenerwowało a co dopiero gdybym używała twojego imienia czy nazwiska. Naprawdę tak ciężko jest ludziom mówiąc o Panu Jezusie użyć tytułu przed imieniem? Ja kiedyś tak samo wzywałam imienia Pana Jezusa bez czci ale kiedy zrozumiałam kim jest zaczęłam nazywać z tytułem zgodnie z Jego wolą. Każdy w ten sposób może dowiedzieć się kim jest Pan Jezus dla mnie i nie tylko dla mnie. Święty jest Sam Bóg i nie można odbierać należnej Mu czci! To tyle na ten temat z mojej strony. Oszustem jest każdy kto przedstawi się moim imieniem czy nazwiskiem tak samo dla mnie oszustem jest każdy człowiek, który mówi, że jest ojcem świętym.
camino
Użytkownik

Dodane dnia 03/06/2011
Co do tego czy powinno się mówić "Jezus" czy "Pan Jezus" to sprawa jest prosta skoro sama Biblia używa na określenie Tej Osoby zarówno samego imienia Jezus jak i zwrotu Kyrios - Pan (i to zarówno w połączeniu z "Jezus", jak i bez niego). Nie ma więc o co kruszyć kopii, ani wyważać otwartych od 2000 lat na oścież drzwi. Co do zwrotu "ojciec święty" jest on może nie fortunny, ale nikt, kto go używa w odniesieniu do papieża nie ma zamiaru odbierać tym tytułem nic Bogu Ojcu.
klara
Użytkownik

Dodane dnia 04/06/2011
Tak tak sama Biblia poucza:kto jest Panemsmiley Jeszcze raz podkreślę:nie chodzi tylko i wyłącznie o sam tytuł chociaż Pan Bóg jest godzien wszelkiego tytułu jaki może być wymieniony ustami człowieka ale chodzi jeszcze o zwierzchność! Pan Jezus przedstawiony jest jako Pan, mało tego jako "Pan panów"Obj.19,16 a wszyscy, którzy uwierzyli w Niego jako słudzy. Prawda jest taka, że:"Nikt nie może dwom panom służyć" Mat.6,24 czyli Pan i Bóg jeden jest! Jest także "Panem Sabatu"Mat.12,8 czyli sabat jest dniem Pańskim jak jest w przykazaniu:"Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, ale siódmego dnia jest sabat Pana Boga twego"2 Mojż.20,8-10. Każdy kto chce być sługą a wielu mówi o sobie "sługa Boży" nie może powiedzieć do swego Pana jak do kolegi po imieniu." Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Pana Jezusa, że jest PANEM, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Pana Jezusa" 2Kor.4,5.Jeszcze potwierdzenie, że Pan Jezus Chrystus jest Panem:"I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy JEGO służyć MU będą i oglądać będą JEGO oblicze, a imię JEGO będzie na ich czołach" Obj.22,3-4. Jeśli ktoś widzi dwie osoby to pytam: czyi słudzy będą służyć skoro nie można dwom panom służyć, czyje oblicze oglądać, czyje imię wypisane będzie... Boga czy Baranka? JEGO słudzy a nie ICH słudzy! "Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg i jeden Pan, przez którego i dla którego wszystko istnieje". Właśnie od zachodu słońca zaczął się sabat poświęcony Panu Jezusowi Chrystusowi Bogu Wszechmogącemu. Sabat jest dniem świętym. Pozdrawiam cieplutko
explorer
Użytkownik

Data rejestracji: 01.05.13
Dodane dnia 29/05/2013
Stare przymierze nie jest już aktualne w kwestii szabatu. Proszę porównać Kol. 2,16 oraz Dz. 20, 7.
klara
Użytkownik

Dodane dnia 31/05/2013
A czy przestrzeganie sabatu nie jest jednym z dziesięciu przykazań, które obowiązują wszystkich ludzi jako prawo Boże? Miłość do Pana Boga okazujemy jeśli przykazania Jego zachowujemy. Kto mówi: znam Go a przykazań Jego nie zachowuje kłamcą jest i Prawdy w nim nie ma.Sabat jest znakiem między Panem Bogiem a ludem Bożym (2Moj.31,13-17). Teraz odbywają się debaty na temat niedzieli, czy zrobić zakaz sprzedaży w niedzielę. Pan Jezus do wolności powołuje swój lud dlatego przez proroka Izajasza mówi: jeśli uznasz ten dzień (sabatu) za godny czci. Każdy kto zrozumie i umiłuje czystym sercem Pana Jezusa Chrystusa, który jest Panem sabatu będzie ten dzień poświęcał Jemu.
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Newsman
Co to jest ?
Tabela Punktów
Forum

http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Dodaj Newsa
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif 
Dodaj Artykuł
http://muminki.dbv.pl/themes/Azara/images/bullet.gif Inne materiały
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 322
Najnowszy Użytkownik: joanna212
Copyright © 2010
Religioznawca | Suzuki26 |

482594 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu